WePower (WPR) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

WePower (WPR) Nedir?

Günümüzde dünya küresel ısınma ve artan kirlilik seviyeleri şeklinde sorunlarla karşı karşıya kaldığında, temiz ve sürdürülebilir enerji kaynaklarını seçmek tehlikeli sonuç hale geldi. Güneş, hidro, rüzgar ve jeotermal şeklinde bazı alternatif enerji kaynaklarına aslına bakarsan haiz olsak da, engel bu tür projeleri besleyecek ana para eksikliğidir. WePower, yeşil enerji üreticilerinin lüzumlu sermayeyi artırmasına ve tüketicilerde yeşil enerjinin benimsenmesini artırmasına olanak tanıyan bir platform oluşturarak bu geçişi hızlandırmayı hedefliyor.

WePower (WPR): Temel Bilgiler

 1. WePower, yenilenebilir enerji üreticileri için fon toplamak amacıyla tasarlanmış açık kaynaklı, Ethereum blockchain tabanlı bir platformdur. Dijital akıllı sözleşmeler yöntemiyle yeşil enerji ticaretine izin vermeyi amaçlamaktadır.
 2. WPR token, WePower blok zincirinin mahalli kripto para birimidir. WPR token sahipleri, WePower platformunda yeşil enerji üreticileri tarafınca düzenlenen yeşil enerji açık artırmalarına evvel erişime haiz. WPR tokenleri evvel basıldı. Bu, bu tokenlerin aslına bakarsan durağan(durgun) olduğu anlamına gelir, bu yüzden WPR madenciliği mümkün değildir.
 3. WePower platformunda akıllı enerji tokenları, yeşil enerji ticaretine destek sunar. Her bir enerji token, gelecekte üretilecek 1 kWh yeşil enerjiye eşittir. Bu mekanizmaya Enerji Tokenizasyonu denir .
 4. WePower, likidite elde eden ve yeşil enerji üreticilerinin küresel ana para havuzundan fon çekmesine müsaade eden enerji tokenleştirme mekanizması üstünde çalışıyor. Bu, enerji üreticileri ile enerji alıcıları içinde, enerji piyasasının fiyatından daha düşük bir fiyata direkt yeşil enerji ticaretini kolaylaştırır.

WePower’ın (WPR) Geliştirilmesi

 1. Internasyonal bir şirket olarak WePower, Litvanya Cumhuriyeti’nde WePower UAB adına kayıtlıdır. Şu anda firmanın CEO’su olarak vazife icra eden Nikolaj Martyniuk tarafınca kuruldu. Nikolaj daha ilkin Avrupa’da yenilenebilir enerji projelerinde çalışmıştı ve WePower fikrini ortaya atan şahıs de kendisidir.
 2. Öteki iki kurucu ortak olan Artūras Asakavičius ve Kaspar Kaarlep, WePower’a sırasıyla Operasyon Direktörü ve Baş Teknoloji Sorumlusu olarak hizmet veriyor.

WePower’ın (WPR) Avantajları Nedir?

WePower Teknolojisi

 1. WePower, WePower’ın enerji ticareti için akıllı enerji sözleşmeleri kullanmasını elde eden Ethereum blok zincirinin üstüne inşa edilmiştir. Bu akıllı sözleşmeler, enerji üreticileri ile enerji alıcıları içinde bir enerji ticareti anlaşması görevi görür.
 2. Bir enerji üreticisi ana paraya gereksinim duyarsa, gelecekte üretilecek olan yeşil enerjinin bir kısmını (gereksinim duyulan ana para miktarına eşdeğer) enerji tokenları biçiminde açık artırma yaparak satabilirler.
 3. Enerji tokenı sahipleri, jetonlarını piyasadaki öteki kişilere satabilir yada yeşil enerji üretildikten sonrasında kullanabilirler.
 4. Her enerji tokenı, enerjinin türü, enerjinin ne süre üretilip teslim edileceği ve doğal ki fiyat etiketi şeklinde lüzumlu detayları içeren akıllı bir sözleşme olarak hareket eder.

WePower’ın Temel Özellikleri

 • Standartlaştırılmış: WePower, enerji üreticilerinin ve enerji tüketicilerinin yada yatırımcılarının küresel ölçekte yeşil enerji ticareti yapmasını elde eden enerji tokenlarını standartlaştırarak yenilenebilir enerji üreticilerinden yararlanıyor.
 • Saydam: WePower, blockchain tabanlı bir platformdur ve akıllı sözleşmeler kullanır. Herhangi bir üçüncü tarafın katılımını ortadan kaldırır. Bununla beraber proje açık kaynaklıdır. Bundan dolayı, şeffaflık amacıyla hepimiz kodu görüntüleyebilir.
 • Verimli: WePower, yenilenebilir bir enerji projesi için lüzumlu fonları toplamak için verimli bir platformdur. Enerji üreticilerinin yapması ihtiyaç duyulan tek şey, enerji tokenı olarak üretilen enerjinin bir kısmını açık artırmaya çıkarmaktır. İnsanlar bu enerji tokenlarını satın alarak projeye yatırım yapabilirler.
 • Takas edilebilir: Esasen akıllı enerji sözleşmeleri olan enerji jetonları, WePower’da serbestçe takas edilebilir. Token sahipleri devamlı enerjiyi satma yada kullanma seçeneğine haizdir; bir kez üretildi.

WPR Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

WPR Tokenları Iyi mi Satın Alınır?

746 milyondan fazla WPR token evvel basıldı ve bunlar ondan sonra değişik kuruluşlar içinde belirli bir yüzde olarak dağıtıldı. Toplam tutarın ortalama %4’ü WePower ekibine WPR tokenı verildi ve %3’ü gelecekteki kullanım için ayrıldı. Bu tokenler sırasıyla 3 yıl ve 4 yıl süreyle kilitlenir.

WPR tokenları, birden fazla pazarda tecim için kullanılabilir. WePower’ın önerilmiş olduğu bazı pazarlar: Binance, Huobi, Bitbns, Liqui, IDEX, KuKoin, vb. bir çok pazar WPR’yi BTC ve ETH ile eşleştirdi.

WPR Iyi mi Saklanır?

 1. WPR token, ECR-20 tipi bir tokendır.
 2. Herhangi bir standart ECR-20 uyumlu cüzdan, WPR tokenlarını saklamak için kullanılabilir. En popüler seçeneklerden biri MyEtherwallet.
 3. Kullanıcılar ek olarak WPR tokenlarını saklamak için Ledger Nano S şeklinde donanım cüzdanlarını seçebilirler.

WPR’nin Öteki Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

 1. Öteki kripto para birimlerinin aksine, WPR işlevselliği yalnızca eşler arası işlemlerle sınırı olan değildir. Esasen tüm WePower kripto para birimi platformunu besler.
 2. WPR token sahipleri için, WPR tokenı, WePower platformunda düzenlenen çeşitli açık artırmalara öncelikli erişim görevi görür, bu yüzden temelde WPR Token sahipleri, enerji tokenlarına evvel teklif verebilir.
 3. Enerji üreticileri tarafınca her yeşil enerji üretildiğinde, üretilen enerjinin% 0,9’unu WePower token sahiplerine bağışlıyorlar. Her WPR token sahibi, haiz oldukları token sayısı ile orantılı olarak enerji alır.

WePower’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

Küresel ısınma tehdidiyle beraber, dünyanın dört bir tarafındaki insanoğlu ve endüstriler temiz ve yenilenebilir alternatif enerji kaynakları arıyor. WePower, yatırımları ve yeşil enerjinin benimsenmesini kolaylaştırarak bu gerçek dünya sorununu çözme fırsatı sunuyor.

Kısa bir süre içinde WePower mühim seviyede büyüdü ve büyümeye devam ediyor. Bir ticari müessese olarak, erişimini Avustralya, İtalya ve İspanya şeklinde ülkelere genişletti ve birçok proje şimdiden yolda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.