Whale Alert’tan Sürpriz Karar: Bu Kripto Para Sahtekarlık İddiasıyla Delist Edildi

Kripto paralarla meydana gelen büyük para transferlerini izleyen ve bu tarz şeyleri kullanıcılarına raporlayan Twitter hesabı Whale Alert, son günlerin tartışmalı kripto para birimi HEX’i içeren işlemleri izlemeyi durduracağını deklare etti. Whale Alert gelişmeyi Pazartesi günü yayınladığı bir tweet’le duyurdu.

Adı sahtekarlıklarla anılan HEX adlı kripto para  projesi, Whale Alert’i veritabanından çıkartılacak. Whale Alert yapmış olduğu paylaşımda HEX’e ilişkin şu ifadelere yer verildi:

Normalde projeler hakkında yorum yapmıyoruz, sadece HEX’i Whale Alert’tan kaldırmaya karar verdik, şundan dolayı Blockchain’in ne olduğu mevzusundaki görüşümüze uymuyor. Yatırımcılardan yüksek kazanç vadeden projelere karşı dikkatli olmalarını ve kendi araştırmalarını yapmalarını istiyoruz.

ERX-20 tabanlı HEX, geçtiğimiz senenin Aralık ayında Richard Heart tarafınca geliştirilip piyasaya sürülmüştü. Kripto para piyasasındaki birçok isim HEX’i dolandıcırıcık olarak nitelendiriyor. Bundan dolayı ikimiz de Coinbilgi.net ailesi olarak siz kıymetli okuyucularımızı bu projeye karşı uyarmak istiyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.