WikiLeaks Shop: Güçlü Bir Şekilde Kınayacağız!

WikiLeaks Shop’ın Coinbase hesabının kapatılması suretiyle ardı ardına açıklamalar yapılmış oldu. Coinbase tarafınca WikiLeaks Shop hesabının kapatılması kripto para dünyasında büyük bir infial yaratırken, yöneticilerden meydana getirilen açıklamada ise kuvvetli bir halde bunun kınanacak olduğu ve hesabın kapatılmasının ahlaka uygun olmadığı açıklandı.

WikiLeaks Shop yönetiminden meydana getirilen açıklamada “Duyuru: Coinbase hiçbir uyarı yada izahat yapmaksızın Wikileaks’in resmi mağaza sitesi olan WikiLeaks shop’ın hesabını engellemiştir. Müşterilerimiz Wikileaks’e Bitcoin ile bağışta bulunmaya Wikileaks.org/donate adresinden devam edebilir.” ifadesi ve “WikiLeaks, kripto topluluğuna yakışmayan bir üyesi olan Coinbase’e yönelik gelecek hafta itibariyle küresel bir kınama yapılması için çağrıda bulunmakta. Kaliforniya merkezli Bitcoin işlemleri ile ilgilenen Coinbase, bazı gizli saklı etkilerin altında kalmış olarak, tamamıyla zararsız olan WikiLeaksShop’ın yönetim kurulunun sonucu ile kapatılmasına karar vermiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Coinbase Ne Yapmak İstiyor?

Andreas isminde BTC üstüne uzmanlaşmış avukat ise “Başladığımız yere geri dönmüş bulunmaktayız. WikiLeaks geçmişte VISA, MC, PayPal ve bankalar tarafınca hukuki olarak engelleme altındayken birçok insan Bitcoin ile ilgilenmeye başlamıştı. Şimdi ise Coinbase tarihin tekerrür ettirdi.” ifadelerini kullandı. Coinbase ile ilgili yabancı sayfalarda ise ”ne yapılmak isteniyor?” ifadesini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.