Winklevoss Kardeşler Yeni Bir Sektöre Giriş Yapıyor: Gemini Nifty Gateway’i Satın Aldı

Kripto para piyasasının ikizleri Tyler ve Cameron Winklevoss tarafınca kurulan kripto para borsası Gemini, ilk satın alımını gerçekleştirmiş oldu. Bu kapsamda Duncan ve Griffin Cock Foster kardeşler tarafınca kurulan Nifty Gateway Gemini tarafınca satın alındı.

Nifty Gateway

Nifty Gateway, kullananların kredi ve banka kartlarını kullanarak CryptoKitties ve Godcha Unchained şeklinde kripto oyunlarından NFT’leri satın almalarına olanak sağlıyor. Bu NFT’ler, dijital evcil hayvanlar, kürkler, danslar ve silahlar şeklinde oyun içi öğeler şeklinde belirli dijital varlıkların sahipliğini temsil ediyor.

Fonksiyonsuz token’lar (NFT) ve bunların sağladıkları dijital ürünler  (koleksiyonlar) dijital ekonominin bir sonraki döneminde mühim bir rol oynayacak. Bunlara kripto-koleksiyon, kripto-sanat ve oldukca daha fazlası örnek olarak verilebilir.  Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, satın alıma ilişkin yapmış olduğu açıklamada Nifty Gateway’in tamamen yeni multi milyar dolarlık sektörlerin ortaya çıkmasının temelini oluşturduğunu belirtti.

Rakamlar Basına Paylaşılmadı

Bloomberg raporunda satın alıma ilişkin rakamlar paylaşılmadı. Bundan dolayı Gemini’nin Nifty Gateway’i satın almak için ne kadar ödediği bilinmiyor. Ek olarak firmanın ne kadar müşterisi olduğu da bilinmiyor. Sadece mühim olan şu ki, Winklevoss kardeşler Nifty Gateway pazarının çok büyük olduğuna inanıyor.

Tyler Winklevoss, Bloomberg’e yapmış olduğu açıklamada “Tüm varlıklarınızı Blockchain ağında olacağına ve bu tarz şeyleri satın almak, satmak ve saklamak isteyebileceğinize inanıyoruz ve Nifty bu gösterime uyuyor” dedi.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.