XRP Japonya’da Tahtı Geri Alabilir mi?

Japonya’da FSA lisanslı bir kripto borsasında Pazar Analisti olan Yuya Hasegawa, XRP’nin tahtını geri alıp alamayacağını çözümleme etti.

Japon kripto yatırımcıları XRP’a tutkulu destekleriyle tanınıyorlar. Aslına bakarsak, Japonya’nın bir noktasında XRP, Bitcoin’den daha popülerdi.Japon Sanal ve Kripto Varlık Borsası Derneği’nin, Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafınca onaylanan resmi verilerine gore; XRP’nin  Japonya’daki cazibesini kaybetmiş olduğu görülüyor. Rapor ek olarak İngilizce konuşulan bölgede “XRP gücünün” küçüldüğünü söylüyor. XRP’ın fiyat durgunluğu devam ederken, aynı şey Japon pazarında da yaşanıyor.

20 Haziran’da, FSA lisanslı kripto borsası BitBank’ta Piyasa Analisti olan Yuya Hasegawa, XRP’ın tahta geri dönerek dönmeyeceğini çözümleme etti.

XRP Pazar Hakimiyetini Mühim Seviyede Yitirdi

Japon Yen’inde tutulan XRP sayısı bir yıl süresince mühim seviyede düştü.

Aralık 2018’de aylık XRP hakimiyeti% 51.36 iken Bitcoin% 34.5 idi. Şubat 2020’den itibaren mevcut olan son olarak verilerde, XRP hakimiyeti% 27.54, Bitcoin% 51.74 olarak gerçekleşti.

XRP Anlatımında Bir Eksiklik Mi Var?

Pazar Analisti olan Yuya Hasegawa, Bitcoin’in XRP’yi geçmesinin sebeplerinden birinin fiyat farklılığı olabileceğini açıklıyor. Ocak 2019’dan bu yana, Bitcoin’in fiyatı% 152.79 artarken, XRP yalnız% 16.81 kazanmıştır.

Gene de bu hikayenin yalnız bir parçası olabilir. Hasegawa, XRP’ın bölgede mühim bir anlatıdan yoksun bulunduğunu da ileri sürüyor:

“2019’daki kripto piyasası  bitcoin ile ilişkili olan ‘güvenli sığınak’ anlatımıyla beslendi. Ethereum, yüksek aylık işlem kıymeti kaydetti, sadece tarihsel olarak Bitcoin ile yüksek korelasyona haiz ve bu senenin üçüncü çeyreğinde mühim bir ağ güncellemesi olan Serenity’i geçmesi planlanıyor.Bundan dolayı, bir bakıma, pazarı geçtiğimiz yıl süresince sürdü. ”

Hasegawa, XRP’nin kısa vadede mücadeleye devam edeceğine inanıyor. Ek olarak “Mevcut küresel iktisat, finansal durum ve üçüncü çeyrekte ortaya çıkan Serenity güncellemesi sebebiyle pazarın dikkatinin muhtemelen Bitcoin ve Ethereum’a bağlı kalacağını” belirtti. Uzun solukta XRP’nin COVID-19 sürecinin “yeni düzgüsel” i başlamasıyla beraber geri dönmesini bekliyor:

“Internasyonal işlemler sınırı olan olduğundan, sınır ötesi ödeme ve havale talebinin artma fırsatı var. Ripple, esasen süratli ve ucuz olması yönüyle sınır ötesi havaleye uygun altyapıya haiz. Buna ek olarak, Ripple kullanım örnekleri dünyanın bazı bölgelerinde süratli bir halde büyüyor. ”

Geçtiğimiz günlerdeki bir habere gore, XRP’nin ‘Açık Ödemeler Koalisyonu’ ile PayID adlı evrensel bir ödeme sistemi başlatmış olduğu bildirildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.