Yemeksepeti Bitcoin’i Kabul Edecek Mi? Nevzat Aydın’dan Kripto Para ve Blockchain Açıklamaları

BloombergHT’de girişimcilik eko-sisteminin tartışıldığı Girişimcilik Dünyası adlı programa katılan Nevzat Aydın, kripto paralara ve Blockchain teknolojisine ilişkin mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

Programın sunucusu Güzem Yılmaz, Nevzat Aydın‘a Feysbuk’un da Libra ile kripto para sektörüne giriş yaptığını ve Yemeksepeti ve Banabi‘nin bu şekilde bir projesi olup olmadığını sordu. Şu anda Blockchain mevzusunda Almanya’da bir yatırımı bulunduğunu belirten Aydın, borsalarda işlemlerin daha süratli yapılması mevzusunda emek harcamalar yürüten bir girişimle de görülme içinde bulunduğunu kaydetti.

Blockchain ve kripto paraları üstüne araştırmalar ve okumalar yaptığını dile getiren Yemeksepeti‘nin başarıya ulaşmış CEO’su, Blockchain teknolojisinin kripto paralardan ibaret olmadığının, kripto paralar haricinde Blockchain’de de gelecek gördüğünün altını çizdi.

Güzem Yılmaz’ın Yemeksepeti kritpo para kabul edecek mi sorusunu yöneltmesi üstüne ise Nevzat Aydın’ın şu yanıtı verdi:

Şu anda BDDK tarafında bir ekip problemler söz mevzusu kripto para kabul etme mevzusunda. Onların düzeltilmesi gerekiyor. Muhasebesel anlamda bir ekip problemler var. Para iadelerinde problemler var. Bunlar hallolduğu taktirde Yemeksepeti de kripto para kabul eden işletmeler içinde yer alacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.