Yeni Başlayanlar İçin ItBit Rehberi: ItBit Borsası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

GİRİŞ

Bazı kripto para birimi borsaları, dünyanın fiat para birimleri ile kripto para birimleri dünyası içinde bir geçit görevi görürken, ötekiler yalnızca bir kripto para ile başka bir kripto para takas edebileceğiniz yerlerdir.

Kripto ticareti hakkında okurken karşılaşmış olabileceğiniz adlardan biri de ItBit Borsası. Bu rehber yazıda, itBit’in tüm taraflarını ele alacağız ve ItBit’in sizin için doğru olup olmadığını anlamanıza destek olacağız. Şimdi bu ItBit borsası incelemesine detaylı bir şekilde bakalım.

Genel Bakış

Yasal isim ItBit Exchange
Merkez New York City, ABD
CEO Charles Cascarilla
Müessese Yılı 2013
Borsa Türü Merkezileştirilmiş
İşlem Ücretleri  Maker: %0.00 / Taker: %0.20
Para Yatırma Şekilleri Cryptocurrency, Banka havalesi
Desteklenen Kriptolar Bitcoin (XBT), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Stellar Lumens (XLM), Paxos Standard (PAX) ve daha fazlası
Fiat USD, Euro ve Singapur Doları
Satın alan servisi E-posta ve Telefon
Tecim Seçenekleri Spot Tecim ve Marjin Ticareti

ItBit Nedir?

ItBit, tezgah üstü (OTC) hizmeti de dahil olmak suretiyle kripto para birimi alım satım hizmetleri sunan bir Bitcoin borsasıdır. Şirket 2013 yılının Kasım ayında piyasaya sürüldü ve merkezi New York’ta bulunuyor. Singapur’da internasyonal bir ofisleri var ve Singapur doları cinsinden parasız para yatırma ve çekme imkanı da sunuyorlar.

ItBit, Bitcoin’lerin fiat para birimine karşı ticareti için oldukça saygı duyulan bir kripto para borsasıdır. Borsa, yüksek likidite ve büyük alım satımlarla etkinlik gösterdikleri için kendilerini kurumsal ve ustalaşmış yatırımcılar için uygundur.

ItBit Exchange artık New York eyaletinde bir banka olarak tamamen düzenleniyor ve bu da 50 eyaletin tamamında döviz hizmetleri sunmalarına izin veriyor.

ItBit Exchange Hizmetleri

 1. ITBIT API: ItBit, kripto varlıkları piyasa verilerini tecim yada yatırım programlarınıza entegre etmek için çeşitli API’ler sunar. FIX API, kurumlara ve yüksek frekanslı yatırımcılara yöneliktir. Market Data API’si, ItBit’in sipariş defterlerine, fiyatlandırma verilerine ve tecim verilerine erişmek için kullanılır. REST API, algoritmik tecim yada algoritmik piyasa analizi için tam tecim işlevselliği sunar
 2. ITBIT COINS: ItBit borsasında, ABD doları (USD), Euro (EUR) ve Singapur doları (SGD) ile Bitcoin (XBT) satın alabilirsiniz. OTC Bitcoin alımları ETH, BCH, LTC, XLM, PAX, BUSD, PAXG ve USDT ile yapılabilmektedir.
 3. OTC TİCARET MASASI: ItBit, fiat para birimleri ve öteki bazı kripto para birimleriyle Bitcoin satın almak için tezgah üstü bir tecim masası sunar. İşlemler çoğu zaman hızlıdır; bir çok bigün içinde yerleşir. Durağan(durgun) bir işlem tutarı vardır ve para çekme tutarı yoktur.
 4.  FDIC SİGORTASI: FDIC, tüm hesapların 250.000 $ ‘a kadar sigortalı olduğu anlamına gelir. ItBit, yatırımcıları ve traderları seyretmek ve korumak için büyük çaba sarf etti ve borsa için risk oluşturan sorunları ele aldı.

ItBit Ücretleri ve Limitleri

% 0.20 alıcı tutarı ve %0 yapıcı tutarı vardır. 25 BTC’nin üstünde büyük blok büyüklüğünde alım satım yapanlar için hususi ItBit değişiklik ücretleri mevcuttur. Para yatırma söz mevzusu olduğunda, USD Havale’nin ABD’den 10 ABD Doları ve öteki ülkelerden 40 ABD Doları tutarında bir tutarı vardır. SWIFT para yatırma tutarı 40 $ + acente ücretidir.

ACH üstünden ABD doları para çekme işlemi ABD vatandaşları için 3000 ABD dolarına kadar parasızdır. 3000 ABD dolarının üstündeki işlemler için 20 ABD doları ücret uygulanır. Internasyonal Banka Havalesi tutarı 40$ ‘dır. SWIFT transferleri de 40$ artı üçüncü tarafa ödenen aracı ücretler olarak ücretlendirilir.

Singapur Doları ve Bitcoin para çekme işlemleri parasızdır. Para çekme limiti varsayılan olarak günlük 2.50$ ve aylık 15.000 $ olarak ayarlanmıştır.

ItBit Destekli Para Birimleri

ItBit, üç fiat para birimini destek sunar:

 • Amerikan Doları
 • Euro
 • Singapur doları

ItBit tarafınca desteklenen kripto para birimleri aşağıda listelenebilir:

 • Bitcoin (XBT)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Stellar Lumens (XLM)
 • Paxos Standard (PAX)
 • PAX Gold (PAXG)
 • Binance USD (BUSD)

ItBit Mobil Uygulaması

Temiz ve kullanıcı dostu tasarımı yardımıyla ItBit’in kullanımı kolaydır. Mobil kullanım için optimize edilmiş olmasına karşın, hemen hemen Android yada iOS için mevcut bir uygulama bulunmamaktadır.

ItBit’e Iyi mi Kayıt Olunur?

Adım 1: ItBit resmi internet sayfasını ziyaret edin ve ” Kaydol” seçeneğini tıklayın.

Adım 2: Bir e-posta adresi ve şifreyi ayarlamanız gerekecektir.

Adım 3: Bir sonraki adım, e-posta adresi vesilesiyle onaylamadır.

Adım 4: Onay yapıldığında, internet sayfası, Google Authenticator uygulamaları vesilesiyle gerçekleştirilebilecek oldukça faktörlü bir kimlik doğrulama ayarlamasını gerektirir.

Adım 5: Bu adım, kişisel verilerin, belge fotoğraflarının ve yüz fotoğrafının sağlanmasını gerektirir. Doğrulamadan sonrasında, kullanıcı itBit platformunu kullanmakta serbesttir.

ItBit Artıları ve Eksileri Nedir?

 Artıları

 • İyi likidite ve rekabetçi ücretler
 • Yüksek güvenlik seviyesi
 • BTC’yi soğuk depoda meblağ
 • ABD’nin 50 eyaletinin tamamında mevcuttur
 • Tüm hesaplar için FDIC sigortası mevcuttur

 Eksileri

 • Marj ticareti ve kısa satış yok
 • Bitcoin ticareti yapılabilen tek varlıktır
 • Sınırı olan tecim türleri ve seçenekleri
 • Mobil uygulama yok
 • ACH transferi yok

Son Düşünceler

Netice olarak itBit, büyük miktarlarda parayla uğraşan ustalaşmış yatırımcılar için mükemmel bir kripto para borsasıdır. Değişiklik platformu ItBit, ABD Birleşik Devletleri’nde lisanslanmıştır ve düzenlenmiştir. Bu yüzden, yatırımcıların fonlarının güvende olması güvence edilir ve sağlanır.

Ücretleri rekabetçidir ve tecim platformunun likiditesi tüm döviz çiftlerinde iyidir. Sonucunda, itBit, rutin olarak 100 BTC’nin üstünde değerde alım satım yapanlara yada ayda 2500 BTC’den fazla alım satım yapanlara bilhassa cazip geliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.