Yeni Başlayanlar İçin Jaxx Wallet Rehberi: Jaxx Wallet Kripto Para Cüzdanı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

GİRİŞ

Bugün, kriptolarınızı tutacak bir yer ararken seçebileceğiniz oldukça sayıda cüzdan var. Sadece bu kadar geniş seçenek yelpazesiyle, uygun olanı seçmek size oldukça zor gelebilir.

Her insanoğlunun değişik istekleri ve gereksinimleri vardır ve bundan dolayı aynı cüzdan her insana uygun değildir. Her geçen gün daha çok insanoğlunun, kendileri için doğru cüzdanı bulmak amacıyla özellikleri ve incelemelerini aramasının sebebi budur.

Bu yazıda, size Jaxx Cüzdan ve özellikleri, ücretleri, artıları ve eksileri şeklinde genel yönleri ve oldukça daha fazlası hakkında detaylı bir rehber vereceğiz. Şimdi bu Jaxx Cüzdan incelemesine detaylı bir şekilde bakalım.

Genel Bakış

Tam İsim Jaxx Wallet
Gösterim Zamanı 2014
Cüzdan türü Çoklu para birimi, Mobil Tabanlı, Web Tabanlı, Sıcak cüzdan
Fiyat Parasız
Desteklenen platformlar Linux, Windows, Mac OS, Chrome Uzantısı, Android ve iOS
Desteklenen kripto para birimleri Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Litecoin (LTC) ve daha fazlasını içeren 90’dan fazla desteklenen para birimi
Mobil Destek Var Mı? Evet

Jaxx Wallet Nedir?

Jaxx, çeşitli platformlar ve arayüzlerle uyumlu olduğundan en esnek kripto para cüzdanlarından biridir. Jaxx cüzdan, Toronto, Kanada’da bulunan önder bir blockchain şirketi olan Dесеntrаl Inc.’in bir ürünüdür.

Jaxx cüzdanı ilk olarak 2014 senesinde piyasaya sürüldü ve seneler içinde oldukça para birimli kripto cüzdanı olarak son aşama popüler hale geldi. 

Jaxx Cüzdan Özellikleri

 1. Kullanıcı dostu arayüz: Cüzdan, kullanımı kolay ve kullanıcı dostu bir arayüze haizdir. Ve temel özelliklerinden biri, kullananların tüm temel cüzdan özelliklerini ve dijital varlıkları tek bir ekranda görüntülemesini ve bunlarla etkileşimde bulunmasını mümkün kılan birleşik bir denetim paneli sistemini ihtiva eder.
 2.  Açık Kaynak: Jaxx cüzdan kodu her insanın incelemesine açıktır ve internet sayfasında mevcuttur. Bu açıklık, cüzdanın güvenli olduğuna dair bir düzeyde şeffaflık ve itimat sağlar.
 3. Shapeshift entegrasyonu: Cüzdan, Shapeshift teknolojisini entegre eder. Bu teknoloji, kullanıcılarının dijital varlıklarını cüzdan uygulaması içinde bir kripto paradan diğerine dönüştürmelerine olanak tanıyan yerleşik bir değişiklik anlamına gelir.
 4. Çoklu platform desteği: Cüzdan, popüler işletim sistemlerinin çoğuyla bütünleşir. Windows, macOS ve Linux masaüstü işletim sistemleri için değişik sürümler vardır. Cüzdan, hem Android hem de iOS mobil uygulama sürümlerinde ve ek olarak Chrome tarayıcı uzantısında da mevcuttur.
 5. Piyasa verisi seyirci: Piyasa verisi seyirci, güncel piyasa trendlerini takip etmenize, fiyat değişikliklerini karşılaştırmanıza ve değişik kripto paralar için piyasa kıymetini gerçek zamanlı olarak izlemenize olanak tanır.

Jaxx Cüzdan Ücretleri ve Limitleri

Jaxx cüzdan yazılımı, uyumlu 8 platformundan herhangi biri vasıtasıyla tamamen parasızdır. Kullananların ödemesi ihtiyaç duyulan tek maliyet, cüzdandan kripto para gönderirken işlem ücretleri ve cüzdandaki tokenları aktarırken işlem ücretleridir. 

Jaxx Wallet Destekli Para Birimleri

Jaxx cüzdanı şu anda 90’dan fazla kripto para birimini desteklemektedir. Başlıca olanlardan bazıları şunlardır:

 • Bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Dash (DASH)
 • Dogecoin (DOG)
 • Litecoin (LTC)
 • Stellar Lumens (XLM)
 • EOS (EOS)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • Ethereum (ETH)
 • Gnosis (GNO)
 • Iconomi (ICN)
 • Melon (MLN)
 • Augur (REP)
 • Tether (USDT)
 • Monero (XMR)
 • Ripple (XRP)
 • Zcash (ZEC)
 • Cardano (ADA)

Jaxx Cüzdan Güvenli Midir?

Jaxx cüzdanı, kripto para piyasasında bulunan en güvenli yazılım cüzdanlarından biridir. Jaxx cüzdanının en mühim güvenlik özelliği, kullananların cihazlarında oluşturulurken hususi anahtarlarına tamamen haiz olmaları ve bu tarz şeyleri denetim etmeleridir.

Bu, merkezi yada üçüncü bir tarafın paranıza erişmesini ve paranızı denetim etmesini olanaksız kılar. Ek olarak, Jaxx cüzdanı 4 haneli bir PIN ile korunmaktadır. Bu PIN, cüzdanı açmak için gereklidir ve işlemleri onaylamak için etkinleştirilebilir.

Jaxx Cüzdanına Iyi mi Kayıt Olunur?

Adım 1: Resmi internet sayfasına gidin ve aygıt türünüz için doğru dosyayı indirin.

Adım 2: İndirilecek dosya ortalama 65mb’dir. İndirme işlemi bittiğinde, .exe dosyasına tıklayın.

Adım 3: Şimdi lüzumlu dosyaları cihazınıza çıkaracaktır.

Adım 4: ‘Yeni Cüzdan oluşturun’ seçeneğini seçin ve cüzdanın şartları/koşulları kabul ediyorum onayını verin.

Adım 5: Şimdi cüzdanınız için kuvvetli ve oldukça karakterli bir gizyazı oluşturun.

Adım 6: Şimdi Jaxx cüzdanınızda kullanacağınız kripto para birimlerini seçin.

Adım 7: Cüzdan arayüzünün üst kısmında, cüzdanınız için bir yedek oluşturmanızı isteyen ‘Yedek cüzdan’ kısmına tıklayın ve verilen 12 temel kelimeyi yazın.

Adım 8: Son olarak sağ üst köşedeki menüye dokunun ve ‘Ayarlar’ ı ve arkasından GÜVENLİK PIN’İNİ AYARLA’yı seçin4 haneli bir PIN girin ve onaylayın.

Jaxx Wallet Şifresi Iyi mi Kurtarılır?

12 kelimelik Yedekleme İfadeniz var ise, PIN kodunu kurtarmanın en rahat yolu, onu cihazınızla tekrardan eşleştirmek olacaktır.

Adım 1: Bunu yapmadan ilkin doğru Yedekleme Sözcüğünü denetim etmelisiniz

Adım 2: Bunun için ilkin cüzdanı başka bir cihazda eşleştirin ve cüzdan adreslerinin ve bakiyelerinin eşleşip eşleşmediğini deneyin.

Adım 3: Şimdi cüzdanı tekrardan eşleştirmek için MENÜ> Ayarlar> Cihazları Eşleştir> Cüzdanı Eşleştir / Geri Yükle> seçeneğine gidin.

Adım 4: Sonrasında “ANLADIM” a tıklayın ve cüzdanı geri yüklemek için 12 kelimeyi girin.

Jaxx Cüzdan Artıları ve Eksileri Nedir?

 Artıları

 • Çoklu para birimi desteği sağlar.
 • Fazlaca platformlu erişilebilirlik imkanı vardır.
 • Muhteşem kullanıcı arayüzüne haizdir.
 • Ucuz işlem ücretleri sunar.
 • Elit ve güvenlidir.

 Eksileri

 • Donanım cüzdanları kadar güvenli değildir
 • Bazı mühim güvenlik özellikleri eksiktir.
 • Hemen hemen donanım cüzdanı entegrasyonu yoktur.

Son Düşünceler

Jaxx cüzdan tamamen uyumludur ve çeşitli platformlarda desteklenir. Jaxx ek olarak oldukça çeşitli kripto para birimlerini destek sunar ve devamlı olarak daha fazlasını ekler. Cüzdan ek olarak uygulama içi ticareti destek sunar ve etkisi altına alan bir kullanıcı deneyimine haizdir.

Sadece, iki faktörlü kimlik doğrulama ve çoklu imza desteği şeklinde bazı güvenlik özellikleri cüzdandan yoksundur. Sadece cüzdanın kullanımı kolay ve varlıklı özelliklere haiz platformu, Jaxx’i hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kripto kullanıcıları için en iyi kripto cüzdanlarından biri haline getiriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.