Yeni Başlayanlar İçin Trust Wallet Rehberi: Trust Wallet Kripto Para Cüzdanı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

GİRİŞ

Kripto tutarları asla olmadığı kadar yükselirken, her gün binlerce yeni kripto yatırımcısı ve kriptolarını saklamak için dijital cüzdan arayan yatırımcı var. Paramızı cüzdanda sakladığımız için kripto cüzdanlar, kripto para birimlerinin saklanabildiği dijital cüzdanlardır.

Herhangi bir kripto cüzdanı kullanıcısı ilk etapta güvenliği arar. Öyleyse, burada bu yazıda, yenilerden biri hakkında konuşacağız: Kripto varlıklarınızı saklamak için güvenli ve emniyetli bir seçenek olan Trust Wallet. Bu yeni cüzdanın tüm yanlarını ele alacağız, böylece Trust Wallet hakkında bir düşünce edinebilir ve kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Genel Bakış

Tam İsim Trust Wallet
Yayınlanma Zamanı Kasım 2017
Cüzdan Türü Mobil Cüzdan
Fiyat Parasız
Desteklenen Platformlar Android ve iOS
Desteklenen kripto para birimleri Bitcoin (BTC), Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litcoin ve öteki birçok kripto para birimi
Mobil Destek Var Mı? Evet

Trust Wallet Nedir?

Trust Wallet, kripto paralarınızı saklamanıza destek olan rahat fakat etkili bir dijital cüzdandır. Oldukça rahat ve kullanıcı dostu olan mükemmel özellikler sunar. Trust Wallet, kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olan açık kaynaklı bir dijital cüzdandır.

Bu cüzdan oldukca çeşitli para birimlerini kabul ettiğinden, yalnızca bir yada iki değil, birden fazla kripto para alabilir ve gönderebilirsiniz. Hususi anahtarları saklamak için de bu uygulamanın güvenlik özelliğine dahil olan ve uygulamayı benzerlerinden daha güvenli hale getiren bir seçenek var. Yerleşik borsasını ve öteki merkezi olmayan uygulamaları direkt Trust Wallet platformundan kullanabilirsiniz.

Trust Wallet’ın Göze Çarpan Özellikleri

 • Kullanıcı Arayüzü: Kripto para birimlerini beş dakika içinde satın alabileceğiniz, kullanımı kolay bir uygulamadır. Uygulamadan çıkmadan bile kripto para birimlerini takas edebilirsiniz.
 • Birden oldukca para birimini destek sunar: Bitcoin, Ethereum ve ötekiler benzer biçimde birden fazla kripto para yatırımı yapabilirsiniz. Tüm kripto varlıklarınızı tek bir yerden denetim edebilirsiniz. Değişik kripto para birimlerini saklamak için değişik cüzdanlar kullanmanız gerekmez.
 • Faiz Kazanma: Evet, Trust Wallet’ınızda bulunan kripto para birimlerinden de faiz kazanabilirsiniz.
 • Grafikler ve analitik araçlar: Bu platformda en sevdiğiniz kripto para birimlerinin fiyatını izlemek için birden fazla grafik, vasıta ve kaynak vardır.
 • Güvenlik: Sizin kripto paralarınızı depolamak için güvenli bir platformdur. Bilgisayar korsanlarından korunmaktadır. Ek olarak hususi anahtarları şifreleme seçeneği de vardır ve denetim yalnızca size aittir, bu da onu daha güvenli kılar.
 • Uyumluluk: Trust Wallet uygulaması android 6.0 ve üstü ve ek olarak iOS 13.0 ve üstü ile uyumludur.

Trust Wallet Ücretleri ve Limitleri

Bu cüzdanı indirmek ve kullanmak için herhangi bir ücret alınmaz. Apple / iOS kullanıcısıysanız App Store’dan indirebilirsiniz. Bir Android kullanıcısıysanız, Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Bununla beraber, kripto para birimleri ile işlem yapıyorsanız, kripto para birimlerinin giden işlemleri için ödemeniz ihtiyaç duyulan bir ağ tutarı vardır.

Trust Wallet Iyi mi Kurulur?

Kurulum için şu üç adımı izlemeniz yeterlidir –

 • Trust Wallet’ı Play Store yada App Store’dan indirin.
 • Uygulamada yeni bir cüzdan oluşturun. Cüzdanı oluşturduktan sonrasında bir oturum açma kimliği ve parolası alacaksınız.
 • Giriş yapın ve hazır olduğunuzda birçok kripto para birimleri satın alabilirsiniz.

Trust Wallet’a Para Birimi Iyi mi Eklenmiş olur?

Bu cüzdana kripto para birimi eklemek için yapmanız gerekenler alttadır:

 • Trust Wallet’ta yeni cüzdanınıza giriş yapın.
 • ‘Al’ seçeneğine tıklayın.
 • Cüzdan adresinizi kopyalayın yada QR kodunu tarayın. Cüzdana para aktarmak için bu tarz şeyleri kullanın.
 • Arkasından işlemin tamamlanıp tamamlanmadığını ‘işlemler’ sekmesine tıklayarak ve işlem geçmişini denetim ederek onaylayabilirsiniz.

Trust Wallet ile Iyi mi Ödeme Yapılır?

Trust Wallet’tan ödeme yapmak için yapmanız gerekenler:

 • Cüzdanınıza giriş yapın.
 • ‘Gönder’ seçeneğine / düğmesine tıklayın.
 • QR kodunu tarayın yada alıcınızın cüzdan adresini girin.
 • Gönderilecek miktarı girin ve ‘İleri’ ye tıklayın
 • İşlem ayrıntılarını inceledikten sonrasında ‘Gönder’ e dokunun.

Trust Wallet Cüzdanının Artıları ve Eksileri Nedir?

 Artıları

 • Uygulamayı indirmek parasızdır.
 • Rahat ve kullanıcı dostudur.
 • Oldukça çeşitli kripto para birimleri barındırır.
 • Güvenlik için hususi anahtar şifreleme vardır.
 • Cüzdandaki kripto para birimlerinden faiz kazanma imkanı sunar.
 • Hem iOS hem de Android platformu için mevcuttur.

 Eksileri

 • Donanım kripto cüzdanları kadar güvenli değildir.

Son Düşünceler

Netice olarak, Trust Wallet’ın birden fazla bilhassa yüklü, kullanımı kolay bir kripto cüzdanı bulunduğunu söyleyebiliriz. Kripto para birimlerinin çoğunu destek sunar ve bu da onu birden fazla kripto para birimine yatırım yapanlar için uygun bir seçenek haline getirir. Kullanıcı dostudur ve bu yüzden bu pazardaki acemiler bile bu cüzdanı kullanabilir.

SSS

Trust Wallet tamamen parasız mi?

Evet, kullanımı tamamen parasızdır. Ücretsiz bir şekilde indirebilir ve hiçbir ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Ödemeniz ihtiyaç duyulan maliyet, Trust Wallet’ı kullanmak için değil, kripto para işlemleri içindir.

Trust Wallet’ı nereden indirebiliriz? 

iOS akıllı telefonunuz için Apple Store’dan indirebilirsiniz. Android kullanıcıları ise Google Play Store’dan kolayca indirebilirler.

Trust Wallet ile herhangi bir kripto satın alabilir miyim?

Evet, bu uygulama tarafınca hiçbir kişisel data toplanmadığından kişisel bilgilerinizi paylaşmadan kripto satın alabilirsiniz. Yalnız kredi kartınızı kullanabilir ve kripto para birimlerini satın alabilirsiniz.

Kripto para birimlerimi Trust Wallet’ta iyi mi paraya çevirebilirim?

Kripto paranızı paraya çevirmek istiyorsanız, aynısını bir borsaya göndermelisiniz. Orada Fiat para birimine dönüştürülebilir. Trust Wallet’ta kripto paranızı direkt paraya çeviremez yada itibari para birimine dönüştüremezsiniz.

Trust Wallet güvenli bir platform mu?

Evet güvenlidir. Cüzdanınız üstünde daha çok kontrole haiz olmak ve daha güvenli hale getirmek için hususi anahtarları kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.