Yerli Kripto Para Borsası Sistemkoin’de Güvenlik Zafiyeti!

Devletimizde etkinlik gösteren en ve günlük 60 milyon dolarlık işlem hacmine haiz Sistemkoin borsasında ciddi güvenlik zafiyetleri bulunuyor.

Yalnız Bitcoin üstünden 10 milyon dolarlık işlem gerçekleştiren Sistemkoin borsasının aslolan etkinlik noktası ise altcoinler. Sistemkoin sistemlerinde meydana getirilen güvenlik araştırmaları sonucunda rapor oluşturulmuş ve site yönetime sunulan rapor üstünde siteden yanıt alınamamış. 

Sistemkoin’de meydana getirilen araştırmada ortaya çıkan güvenlik zafiyeti iki aşamalı kimlik doğrulamasının dönem dışı bırakılmasıyla ilgili. Bir öteki zafiyet ise müşterilerin destek talepleriyle ilgili. 

Devletimizde yeni yeni yayınlaşmaya başlamış olan kripto para borsalarında para çekme tüm borsalarda olduğu şeklinde ülkemiz borsalarının da en büyük özelliği. Müşterilerin en oldukca ilgilenilmiş olduğu mevzular olan para çekme talepleri devletimizde bankaların ağır denetimleri ve çeşitli sistemsel problemler sebebiyle daha uzun sürüyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase ve Binance şeklinde platformların seneler ilkin aştığı bu problemler devletimizde halen daha devam ediyor. 

Sistemkoin üstünde güvenlik araştırmaları meydana getiren şahıs mevzuyla ilgili olarak “Sisteme girdiğimde destek taleplerini görüntüleyebiliyor ve bu taleplere yanıt yazabiliyorum. Destek taleplerinin bir çok para çekme sorunlarıyla ilgili” dedi. Keza ekran görüntüsünde görüldüğü şeklinde Sistemkoin’de yaşanmış olan mesele rahatça görülebiliyor. 

Mevzuyla ilgili SistemKoin ile kurduğumuz iletişimde SistemKoin yetkisi “Meydana getirilen suçlamalar asılsızdır. Avukatımız lüzumlu açıklamaları yapmış olacaktır” dedi. Diliyoruz problemler kısa sürede çözülür ve kamuoyu aydınlatılır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.