”Yükselmez O” Diyenler Bir Darbe Daha Aldı

Bitcoin hakkında baştan beridir ”yükselmez, yalan bir yatırım, asla yükselmeyecek bir balon” ifadeleri dolayısı ile kripto paralardan uzak duran ve kripto para yatırımı yapanları caydırmak isteyen binlerce insan var. Bitcoin alsın yada almasın kripto paralar hakkında negatif konuşan bu kişilere inanan milyonlarca yatırımcı yatırımlarını satması ile beraber son 2 haftada minimum 500 milyon dolarlık bir zarar etti.

2 hafta ilkin yükselişler öncesinde yatırımını satan kişilerin kar elde etmek yerine zarar ettiğine değinen istatistik veriler, bugün satış meydana getiren birisinin ise 2 hafta öncesine oranla %27 ve civarına varan oranlarda karlı çıktığını ortaya koydu.

Kaybedecekler

Bitcoin almayan ve elinde olan Bitcoin’leri satanların daha çok kayıplar yaşaması beklenirken, tam olarak ne kadar yitik yaşandığı mevzusu ise bilinmiyor. Yeni yükselişler ve fiyat durumunun kısa süre içinde belli olması, daha çok insanoğlunun BTC’ye ilgi duyması planlanıyor. BTC’nin kısa vadede yükselmesi ve yeni rekorlarını bununla beraber kurması planlanıyor.

  • BTC ile ilgili ne kadar zarar ve ne kadar kar elde edildiğini gösteren bir mekanizma bulunmadığı suretiyle bu veriler tahminler üstüne hesaplanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.