Zengin Baba Yoksul Baba Kitabının Yazarı Robert Kiyosaki’den Altın, Dolar ve Bitcoin Yorumu

Önde gelen Amerikalı işadamı ve yazar Robert Kiyosaki’ye bakılırsa, insanların dolar biriktirmeye bir son vermeleri gerekiyor. Robert Kiyosaki bunun yerine insanların  daha çok altın (Tanrı’nın parası) yada Bitcoin (insanların parası) biriktirmeye odaklanmaları icap ettiğini söylüyor.

Kiyosaki, ticari girişimlerinin yanı sıra, 1997’de yayınlanmasının arkasından, New York Times‘ın en oldukca satanlar sıralamasında uzunca bir süre birinci sırada yer alarak üstün dereceli kıran ve 100’den fazla ülkede 32 milyondan fazla kopya satan Varlıklı Baba Yoksul Baba kitabı ile de tanınıyor.

Ek olarak Kiyosaki 2008 Finansal Krizini de tahmin etti ve ABD hükümetinin giriştiği karşı önlemleri eleştirdi. Robert Kiyosaki şimdi ise oldukca yakın bir zamanda yeni ve oldukca daha fena bir durgunluğun başlayacağını iddia ediyor. Bu yüzden Kiyosaki insanlara kendilerini korumanın bir yolu olarak, “dolar” biriktirmekten kaçınmaya çağırdı. Meşhur işadamına bakılırsa insanoğlu dolar yerine, altın ve Bitcoin biriktirmeliler:

FED sahtekar. Bir ayda trilyonlarca düzmece dolar basılıyor. Ayda 85 milyar dolar basılırken günde 125 milyar dolar basılmaya başlanırsa paradan iyi mi tutum edebilirsiniz?

Bitcoin ve Altın Dolardan Faydalanacak

Kiyosaki ek olarak finans dünyasının 2040 yılına kadar ciddi değişimler yaşayacağına işaret ediyor. Ona bakılırsa altın bu değişimlere ayak uydurabilecekken dolar ise yok olacak:

    Dolar burada olacak mı? Ben öyleki düşünmüyorum. Dolar tost, zira altın, gümüş ve kripto para birimi (Bitcoin) onu yok edecek.

İlginçtir ki, doların çökeceğine inanan tek şahıs Kiyosaki değil. Popüler Amerikalı ekonomist ve kalıcı altın boğa Peter Schiff, son zamanlarda aynı kaygı verici öngörüde bulunmuş oldu. ABD’nin önündeki tek seçeneğin altın standardını geri getirmek bulunduğunu da kaydetti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.