ZEW: 2020 Yılında Bile BTC Ödeme Yolu Olarak kullanılmayacak

Almanya hükümeti kripto paralara dair yapmış olduğu araştırmalar ve açıklamaları ile gündemi sarsmayı sürdürüyor. Alman hükümetinin Avrupa Merkez Bankası yetkilileri ile sık sık kripto paralar hakkında yaptıkları görüşmeler devam ederken, bir taraftan da Almanya tarafının negatif açıklamaları sürüyor. Alman hükümetince alınan karara nazaran kripto paralar hemen hemen daha yasal yaptırımlara maruz kalmıyor ve hükümet bu yönde hemen hemen kati adımlar atılmadığını fakat yaptırımların uygulanmasının da beklenmediğini dile getirerek Almanya vatandaşlarının rahatça kripto paralara erişim sahibi bulunduğunu doğruluyor.

Avrupa Ekonomik Araştırma Merkezi (ZEW) bünyesinde Alman araştırmacılar ile meydana getirilen araştırma sonucunda kripto paralar ile düzgüsel bir kahve alınması için 2020 yılının dahi mümkün görülmediği, Bitcoin ile ödeme yapmak için oldukca daha uzun yılların geçmesi gerektiği iddia edildi.

Washington ve Kanada’da Israrlı

ABD (Washington) yönetimi ve Kanada (Toranto) yönetimi kripto paraların düzgüsel para birimlerinin yerine geçmesinin pek mümkün olmadığını daha ilkin belirtmişti. Kripto paralara dair meydana getirilen açıklamalar ve gelecek yıllarda kullanım oranlarının iyi mi olacak olduğu mevzusunda meydana getirilen açıklamalar büyük ehemmiyet taşırken, Avrupa Ekonomik Araştırma Merkezi (ZEW) bünyesinden meydana getirilen son açıklamanın da kripto para fiyatlarında düşüşlere sebep olması tahmin edilebilir.

Bitcoin düşen fiyatı dolayısı ile esasen sık sık yatırımcıların tepkisini çekerken bir de üstüne bu tür açıklamaların yapılması pek fazla hoş karşılanmıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.